Zenekarok

Ajka Városi Bányász Fúvószenekar és Mazsorettcsoport

Ajka Városi Bányász Fúvószenekar

Több éves hangszeres tanulás után lehet csak zenekart szervezni. 2-3 év után csak a fúvósokat lehet beültetni a zenekarba. Stróbl Gyula, rézfúvós tanárunk 1968-ban szerepeltette az akkor még csak 20-25 fős fúvós együttest. Nagy siker volt, nagyon boldogok voltunk. Később Horváth Zoltán vezette a zenekart, majd Vörös János vette át az irányítást. Több kiváló szereplés itthon és külföldön, eredményes minősítő koncertek jelzik az itt folyó munkát.

A zenekar honlapja:

Vonós kamaraegyüttes

1969-től vonós kamaraegyüttes, majd 1970-től nagyobb létszámú vonós együttes működött Dóczi Péter vezetésével. Külön volt a Gimnáziumnak 12 fős vonós kamaraegyüttese, akik Keszthelyen a Helikoni ünnepségeken aranyat nyertek. A Dóczi házaspár Veszprémbe kérte áthelyezését 1982-ben, így a zenekar vezetését Cserményi Zsolt vette át. Több hegedű szakos tanár dolgozott már iskolánkban, nőhetett a zenekar létszáma is. Eredményes működésüket a megyei versenyeken elért arany fokozatok jelzik. Rövid szüneteltetés után 2007 óta az újjá alakult vonószenekart Molnár Krisztina vezeti .

Ifjúsági Fúvószenekar

Feltöltés alatt...

A weboldalt a zeneiskolát támogató civil fórum kezeli! Az oldalon minden adat a Zeneiskola tulajdona!
Készítsd el weboldaladat ingyen! Ez a weboldal a Webnode segítségével készült. Készítsd el a sajátodat ingyenesen még ma! Kezdd el